Aktuality podrobněji
30. listopadu 2020
Žádáme veřejnost o spolupráci

  Během posledních týdnů došlo v katastru Nového Města pod Smrkem k několika vloupáním do rodinných domů a rekreačních objektů. Pachatel nebo skupina pachatelů se při vloupáních zaměřuje na cennosti, elektronářadí, ale také na finanční prostředky či věci běžné spotřeby. Policisté případy prověřují a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu krádež a přečinu porušování domovní svobody, za které pachateli nebo pachatelům, v případě dopadení a následného odsouzení, může hrozit trest odnětí svobody na dvě léta až osm let.

  Žádáme v této souvislosti zejména obyvatele Nového Města pod Smrkem, ale také náhodné svědky, aby se policistům ozvali prostřednictvím bezplatné linky 158 nebo přímo na služebně Obvodního oddělení v Novém Městě pod Smrkem v případě, že zaznamenali neobvyklý pohyb jednotlivce nebo skupiny osob, a to v bezprostředním prostoru rekreačních objektů v katastru města a jeho přilehlém okolí. Spoluobčané mohli spatřit podezřelou osobu nebo osoby na zahradách a pozemcích, přes které se dostávali k objektům sloužícím převážně k rekreaci. Není vyloučeno, že je mohl někdo spatřit také při transportu odcizených věcí bezprostředně po vloupání.

  Jakékoli takto získané informace k případům vloupání do objektů mohou policistům výrazným způsobem dopomoci k jejich objasnění.Zpět na aktuality