Aktuality podrobněji
27. února 2019
Maják zve na výstavu a besedu k výročí založení organizace
  Maják, o. p. s., v Novém Městě pod Smrkem působí již devátým rokem a letos oslaví 20 let od svého založení. Svou činnost zaměřuje na pomoc a podporu rodinám s dětmi do 18 let a mladým lidem v dospívání a obtížných životních situacích od 13 do 26 let.

  Společnost Maják také spolupracuje s dalšími organizacemi. Ve spolupráci se Sdružením TULIPAN, z. s., které se zaměřuje na pomoc lidem se zdravotním znevýhodněním nebo osobám, které potřebují informace k řešení jejich problému, pořádá akci v rámci destigmatizační kampaně, která má za cíl bořit předsudky o lidech, kteří trpí duševním onemocněním. Tato kampaň je podpořena Národním ústavem duševního zdraví, Ministerstvem zdravotnictví, Ministerstvem kultury a Libereckým krajem.

  Na co se v rámci připravované kampaně můžete těšit?

  V týdnu od 8. dubna do 14. dubna 2019 proběhne v J–centru (budova bývalého kina u vlakového nádraží) výstava panelů se základními informacemi o duševních onemocněních a poruchách, jako jsou schizofrenie a autismus. Každý den od 18:00 do 20:00 si můžete panely prohlédnout.

  Výstava informačních panelů bude zahájena v příjemné atmosféře v pondělí 8. dubna od 17:00 uvedením a zajímavým programem s hosty, kterým bylo duševní onemocnění diagnostikováno, a v současné době žijí plnohodnotným životem. Těšit se můžete na jejich příběhy a možnost se otevřeně či soukromě zeptat na informace, které vás zajímají.

  Na zajímavý pondělní program a výstavu panelů vás srdečně zveme. Účast je zdarma.

Pozvánka na výstavu a besedu


Zpět na aktuality