Aktuality podrobněji
10. listopadu 2008
Smrk – Král Jizerských hor
Obálka knihy Smrk - Král jizerských hor
  Byla vydána knížka o Smrku. Knihu napsal bývalý učitel Karel Nádeník spolu s dalšími autory. Jde o jedinečné, kvalitní a vyčerpávající dílo, které dosud chybělo. Knížka obsahuje velké množství fotografií a informací o dolování, pomníčcích, rozhlednách, sportu a přírodě na hoře spjaté s naším městem.

  Garantem kvality grafické i obsahové, je vydavatel Roman Karpaš, který knihu vydal v edici Klenoty Jizerských hor. Nedávno proběhl v hotelu Měděnec křest knížky, kterého se zúčastnilo velké množství milovníků Jizerských hor. Sešli se tu nejen místní, ale i mnoho lidí ze širokého okolí. To jen potvrzuje, jak velkému zájmu se hora Smrk těší. Ze křtu si můžete prohlédnout i několik fotografií. Knihu lze zakoupit v Knihovně nebo Lázních za 239 Kč.

Anotace
  Zvýšený zájem o horu Smrk vyvolala v roce 1892 první dřevěná rozhledna, která sloužila neuvěřitelných padesát let. Od září 2003 stojí na vrcholu nová kovová vyhlídková věž se stejně obdivuhodným výhledem a Smrk se opět stává magnetem pro tisíce návštěvníků. Jim i ostatním zájemcům o tuto nevšední horu je určena knížka, kterou držíte v ruce. Seznámí vás s mnoha zajímavostmi z historie i současnosti, ať už se jedná o kdysi slavné, ale dávno zaniklé cínové dolování, pomníčky a jiné památky na svazích hory, vývoj turistiky a sportu nebo nejrůznější přírodovědné pozoruhodnosti. Chybět samozřejmě nemůže ani podrobný popis výstavby obou rozhleden.

Smrk   Smrk   Smrk   Smrk  


Zpět na aktuality